امیر شبگیر

امير شبگير؛
زندگي، زيباترين فيلم امير

«من هَژیر مدرسه‌مون بودم. با اینکه رشته‌مون ریاضی بود
ولی معمولا بچه‌ها جمع می‌شدن که من براشون فیلم تعریف کنم.»

امیر شبگیر (آبان ۱۳۶۳ – فروردین ۱۴۰۰) رشته‌ی دانشگاهی‌اش را با مهندسی نفت آغاز کرد اما خیلی زود در سینما، زمینه‌ای که بیش از همه به آن علاقه‌‌ داشت مشغول تحصیل شد.

کلاژ ویدئویی پیش رو معرفی کوتاهی‌است از امیر شبگیر، مدرس سینما که در طول عمر کوتاه‌اش فعالیت‌های فردی و جمعی پرشماری انجام داد. مدیریت و تدریس باشگاه فیلم چارسو، برگزاری بیش از ۱۵ نشست تخصصی هنر و سینما در موسسه چارسو، مدیریت و سردبیری وبلاگ نماوا، برگزاری ۱۸ رخداد موسیقیایی در مرکز فرهنگی اِنگار، برگزاری چندین نمایشگاه گروهی در گالری محسن، تهیه‌کنندگی و کارگردانی چند فیلم مستند از جمله مستند لیلی گلستان و دکتر ژاله آموزگار از جمله فعالیت‌های او است.

امیر شبگیر با احساس مسئولیتی ویژه، از طریق هنر و مشخصا سینما توانست دریچه‌ای را برای بسیاری از جوانان بگشاید و آنها را با این زبان قدرتمند آشنا کند.

بنیاد محسن هشترودی با ویدئو‌ی کوتاهی که پیش روی شماست ضمن گرامی‌داشت یاد امیر شبگیر،‌ پشتکار و شور و شوق او به زندگی و زمینه‌ی مورد علاقه‌اش سینما، که همه‌ی دوستان و دوستداران او از آن سخن می‌گویند را می‌ستاید. پیش از آغاز فیلم، فریبا هشترودی که با امیر دیدار و گفت‌و‌گو داشته، چند کلامی سخن می‌گوید.

 

امیر شبگیر
S’abonner
Notification pour
guest
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل

0 نظرات
Commentaires en ligne
Afficher tous les commentaires