فعالیت مجدد سایت بنیاد محسن هشترودی

بدین وسیله مفتخریم آغاز فعالیت مجدد سایت بنیاد محسن هشترودی

به نام آنکه جان را فکرت آموخت چراغ جان به نور دل بر افروخت

 

بدین وسیله مفتخریم آغاز  فعالیت مجدد سایت بنیاد محسن هشترودی را به اطلاع علاقمندان ریاضیات و اخلاق که آن مرحوم در طول حیات پُر‌ثمرش ، پیوند آن دو را به نمایش گذارده بود ، اعلام نمائیم.

 شروع فعالیت مجدد موسسه در ایران  اهداف مهمی را تعقیب می‌کند که حاکمیت تفکر علمی در جامعه و الگو‌سازی برای نسل جوان از اهم آن‌ها به شمار می‌آیند.

بنیاد پروفسور محسن هشترودی که همواره چشم به استعانت از کمک‌های شما فرهنگ‌دوستان عزیز چه در داخل و چه در خارج از کشور دوخته، مایل است تا به پشتگرمی این حمایت‌ها و جمع‌آوری این کمک‌ها،

با:

    • پشتیبانی از جوانان مستعد در ساحت علم و فرهنگ
    • فعالیت در راستای ارتقای وضعیت آموزشی کشور
    • تهیه بورسیه برای هنرمندان و دانشجویان و حمایت از پایان نامه های قوی در دانشگاه‌ها
    • تشکیل گردهمائی‌ها و همایش‌های علمی و فرهنگی
    • گسترش ارتباط فرهنگی ایران با سایر کشورها خاصه کشور فرانسه که شعبه‌ی بنیاد در آن کشور فعال می‌باشد.

و…..

سهم خود را در راستای توسعه فرهنگی کشور که زیر بنائی‌ترین وجه توسعه می‌باشد ، ایفاء نماید و با تاکید بر داشته‌های فرهنگ خودی و بهره‌گیری از تجربیات انسان مدرن خلاء موجود در این زمینه را پر کند.

متاسفانه در جامعه امروز ما علم‌آموزی ارزش و اعتبار چندانی ندارد و بر صدر نمی‌نشیند‌. در دانشگاه‌ها نیز بیشتر شاهد تالیف و ترجمه‌های ضعیف وpaste-copy هستیم‌.  جوانان ما از یک سو به فراگیری علوم دقیقه ترغیب نمی‌شوند چراکه کسب منزلت اجتماعی و ثروت در گرو مسائل حاشیه‌ای است‌. از دیگر سو نیز دوگانه‌انگاری ایدئولوژیک میان علوم غربی و شرقی راه را برای رشد توهمات باز گذارده است…

با این همه باور ما آنست که : بازگشت به داشته‌های خودی و عدم امکان نادیده گرفتن دیگری ، یگانه معجون و کیمیائی است که برون‌رفت از این وضعیت را با توجه به راهکارهای اعلام شده امکان‌پذیر می‌کند.

نمونه و الگوی چنین امکانی هم پیران فرزانه‌ای هستند چون پروفسور محسن هشترودی که هم ایران و ایرانی و انسان شرقی نیازمند این الگوهاست و هم بشر غربی .

پیر فرزانه‌ای چون هشترودی محصول جامعه‌ای است که ریشه در سنت دارد اما پنجره‌اش نسبت به دست‌آوردهای دیگری و دیگران گشوده است.

در اینجا مراد از دیگری بطور مشخص انسان غربی است که اگر‌چه پس از رنسانس دست‌آوردهای نیکوئی داشته‌، لیکن بین عقل و دل فراق افکنده است.

امثال هشترودی پُلی هستند میان شرق و غرب و نمادهائی برای فردای بهتر زندگی آدمیان!

یقینا در این راه پر فراز و نشیب پشتیبانی و حمایت معنوی مردم خونگرم ایران عزیز ، دلگرمی ویژه‌ای برای فعالین این موسسه به ارمغان خواهد آورد و اصولا بدون پشتیبانی مردم و فعالان اجتماعی و دست‌اندرکاران حوزه‌های مختلف این انگیزه‌ها و اهداف به ثمر نخواهند نشست .

لذا هماره چشم به یاری شما خواهیم داشت

با احترام

S’abonner
Notification pour
guest
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل

0 نظرات
Commentaires en ligne
Afficher tous les commentaires