جشنواره گیتانجالی در هند

معرفی

این جشنواره که توسط بنیاد محسن هشترودی سازماندهی شده بود، از اول تا هفتم دسامبر ۲۰۱۲ با حمایت ژان کریستف روفن، شَشی تَهرور و سِگولن رویال، و با مشارکت انستیتو فرانسه، گروه هتل‌داری CGH-Earth ، کنسول‌گری فرانسه و آلیانس فرانسه در پوندی‌شِری (هندوستان) برگزار شد.

در طول یک هفته، مضامین پایداری، استقلال و آزادی توسط نویسندگان هندی و فرانسوی زبان در قالب میزگردها و سخنرانی‌های مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتند و طی ملاقات‌هایی، حاضرین نقطه‌ نظرات خود را به اشتراک نهادند.

در انتهای جشنواره، جایزه ادبی گیتانجالی با هدف گرامیداشت زبان فرانسه به برگزیدگان اهدا شد.

این رویداد به همت بنیاد هشترودی و با یاری تعداد زیادی از هنرپروران و ادب‌دوستان برگزار شد و به نظر صاحب‌نظران از حیث صوری و ماهوی و به‌لحاظ غنای مطالب دارای دستاورد‌های شگرف، خصوصا در حوزه‌‌های ادبی و موسیقیایی بود.

اقداماتی از این دست در راستای گفت‌وگوی تمدن‌ها می‌توانند نویدبخش فردایی بهتر برای جهانی باشد که همه ساکنان آن در یک کشتی نشسته‌اند و تنها از طریق گفت‌وگو است که می‌توانند به صلح و آرامش دست یابند.

 


سخنرانی افتتاحیه شَشی تهرور


جدول برنامه‌های جشنواره

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


نگارخانه

 


بازتاب در رسانه‌ها

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


پشتیبانان وشرکا

S’abonner
Notification pour
guest
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل

0 نظرات
Commentaires en ligne
Afficher tous les commentaires